Новини мереж електротранспорту Києва

Плани по оновленню зупинок, реконструкції трамвайнх ліній та закупки рухомого складу у Києві 


У 2024 році мережі електротранспорту столиці очікує низка інфраструктурних покращень. За кредитні кошти від ЄБРР планується придбання нових трамваїв для Подільського депо. А у депо на Дарниці будуть ремонтувати вже наявний рухомий склад — трамваї Татра Т3, причому, за новим проєктом: з заміною салону, встановленням кондиціонерів для водіїв та, можливо, пасажирів. Вартість таких робіт для одного трамваю складає 5-8 млн грн, наразі відремонтовано 1 тестовий трамвай.

Продовжиться і реконструкція трамвайних ліній — по-перше, на Борщагівці, від вул. Гната Юри до Михайлівської Борщагівки. Там залишалося доробити один перегон і кінцеву зупинку, але роботи будуть відновлені лише 2025 року (до Відрадного лінію поки не продовжуватимуть). По-друге, реконструкція чекає на лінію від вул. Милославської до Дарницького вокзалу. Пріоритетом там буде будівництво платформ.

Крім того, Київ оновлює парк автобусів на муніципальних маршрутах. Тендер на постачання рухомого складу до столиці виграла компанія ISUZU, і контракт вартістю 18,6 млн євро вже було підписано — протягом 8 місяців до столиці приїде перша партія автобусів. Решту виробник зобов’язався поставити протягом 22 місяців, кажуть транспортні активісти.

А от доля тендеру вартістю 50 млн євро, що було оголошено на постачання тролейбусів до столиці, вирішиться найближчим часом. Суму надає Києву Європейський інвестиційний банк, а строк поставки рухомого складу, згідно з процедурою, становитиме 2 роки. Також у планах є будівництво тролейбусної мережі по вул. Васильківській у Голосіївському районі. Процес може початися 2025 року за умови, якщо буде розпочато реконструкцію вулиці на замовлення КП ЦОДР.

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *